Program GLOBGLOB v1.0 - program wyświetlający fazę księżyca i dane obliczeniowe   GLOB v1.0 - Niewielki program składający się z obrazu fazy Księżyca i trzech wyświetlanych linii tekstowych. Można go ustawić w dowolnym miejscu na Pulpicie tak, żeby nie przeszkadzał i wyświetlał nam pewne informacje.Program GLOB może wyświetlać na bieżąco wiele rzeczy np: aktualną fazę Księżyca, odległość Księżyca, czas, datę, dzień tygodnia, datę juliańską, ilość dni życia, obliczać dni do określonej daty, i dni ile minęło od daty, pozatym własne napisy. Potrafi wyświetlić aktualny wygląd Księżyca jaki znajduje się za naszym oknem, ale można też włączyć animację fazy z określoną prędkością lub stały obraz dowolnej fazy.

Program można ustawić aby uruchamiał się automatycznie z Windows i wyświetlał lub obliczał nam wcześniej ustawione dane. Można także ustawić aby program był wyświetlany zawsze na wierzchu.

Jest to jak na razie (beta) - pierwsza wersja programu, więc posiada mało opcji, z następnymi wersjami będzie ich przybywać. Będą także udoskonalane wszelkie nieprawidłowości.

Aby wejść do ustawień programu należy kliknąć na niego 2 x myszką, wtedy uruchomi się menu.

Pozycję programu ustawimy klikając w niego 2x myszką aby otworzyć Menu, i klikamy zakładkę "Program GLOB".

Wersja Polskojęzyczna i bardzo prosta obsługa.