Program
Przypominacz Obserwatora v1.0
zjawisk astronomicznych

Przypominacz Obserwatora v1.0 - Przypomina o zjawiskach astronomicznych
Dzięki temu programowi nie przeoczysz już żadnego zjawiska astronomicznego, którego zaplanujesz obserwować. W programie podajesz nazwę zjawiska, datę i czas jego początku, oraz czas jego trwania. Możesz naraz śledzić sześć różnych zjawisk. Program będzie odliczał czas w dniach, godzinach i minutach, jaki pozostał do wystąpienia danego zjawiska.Program składa się z dwóch części: wyświetlacza i Menu. W Menu podajesz zjawiska, które są wyświetlane z obliczeniami na wyświetlaczu.


Zdjęcie Menu Przypominacza (kliknij, aby powiększyć):

Przypominacz obserwatoraWyświetlaczowi można ustawić jeden z trzech wyglądów.
Tutaj są przykłady wyświetlacza:Przypominacz Obserwatora

Przypominacz Obserwatora


A tak wygląda i działa wyświetlacz na pulpicie monitora (ustawiony na 2 sekundy na każde zjawisko)
- kliknij, aby powiększyć animację:

Przypominacz obserwatora

Działanie programu:

Po podaniu zjawisk, program wyświetla je cały czas na monitorze na wyświetlaczu. Aby wyświetlacz nie przeszkadzał możesz wybrać jeden z trzech wyglądów, oraz jego pozycję na ekranie monitora. Wszystko to ustawisz klikając w przycisk "Ustawiania" w Menu.

Program oblicza nam ile dni, godzin i minut pozostało do wystąpienia danego zjawiska. Jeżeli zjawisko się zakończy, program automatycznie wyłączy go z wyświetlania. W Menu możesz ustawić, aby program Przypominacz Obserwatora uruchamiał się automatycznie razem z Windows (opcja ta dostępna jest po jego instalacji). Możesz także ustawić, aby program był zawsze widoczny, bez względu na to co będziesz robić na komputerze. Jest także opcja (zalecane żeby była włączona), żeby podczas trwania zjawiska wyświetlacz "przebił" się na samą górę, wśród otwartych twoich aplikacji i wyświetlił Ci informację o trwaniu zjawiska, którego na pewno nie przeoczysz. Wszystkie twoje ustawienia są zapamiętywane na komputerze, co na pewno ułatwia pracę z programem.Przydatne informacje:

- W opcji "Ustawienia" ustawisz długość wyświetlania kolejnego zjawiska.
- Do Menu wchodzisz klikając dwa razy myszką w wyświetlacz (niebieski prostokąt)
- w razie problemów z autostartem kliknij opcję "Narzędzia" i zainstaluj ponownie program
- Podczas instalacji program kopiuje się do katalogu systemowego, więc musisz mieć do niego dostęp jako zalogowany administrator komputera
- Teoria jest tylko teorią, przetestuj ten program, to dowiesz się o co chodzi! :)Inne fotki programu: Foto 1 Foto 2 Foto 3Wersja Polskojęzyczna i bardzo prosta obsługa.